Polonia Warszawa na piłkarskiej mapie

Jeden z najbardziej znanych polskich klubów utworzył żeńską drużynę. Zagra w IV lidze. Będą derby z Legią Warszawa.


Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa w sezonie 2021/2022 będzie jednym z nowych klubów na mapie piłkarstwa kobiecego na Mazowszu, a przez swoją rozpoznawaną markę w środowisku piłkarskim jej debiut w piłkarstwie kobiecym jest również zauważalny w całej polskiej piłce kobiecej. Polonia jako debiutant zagra na najniższym szczeblu piłkarstwa kobiecego.

Na Mazowszu najniższą ligą kobiecą jest poziom IV ligi. W niej Polonistki rywalizować będą z AZS UW II Warszawa, FUKS Pułtusk, GOSiRki Piaseczno, Vulcan Wólka Mlądzka, KS Wilanów, Mazovia Grodzisk Mazowiecki, Ostrovia Ostrów Mazowiecki, KS II Raszyn, Żbik Nasielsk oraz Legią Warszawa grającą jako Fundacja Legia Soccer School.

Trenerem debiutanta ze stolicy został Jacek Sękowski. To postać znana z mazowieckiej piłce kobiecej. Do niedawna był trenerem I-ligowej Piastovii Piastów, która na początku roku zamknęła swoją żeńską sekcję piłkarską. Razem z trenerem Sękowskim do składu Polonii dołączyła między innymi Beata Cabaj - niezwykle skuteczna napastniczka, która ostatnio także grała w Piastowie.

Rozgrywki IV liga kobiet, gr. mazowiecka rozpoczną się pod koniec sierpnia. MKS Polonia Warszawa wciąż jest otwarta na nowe kandydatki do gry w swoim zespole. Zainteresowane piłkarki mogą kontaktować się bezpośrednio z trenerem pod numerem telefonu 601 530 953.