Wisła Kraków wchodzi do kobiecej piłki

Jako ostatnia do V ligi zgłosiła się Wisła Kraków. Było to możliwe dzięki współpracy z Wisłą Brzeźnica. Znany klub w piłce kobiecej.


Kolejny z męskiej piłki klub wchodzi w świat kobiecego futbolu. Do rozgrywek V liga kobiet, gr. małopolska w ostatnich dniach lipca zgłosiła się Wisła Kraków. Tym samym słynny krakowski klub utworzył oficjalnie swoją seniorską drużynę piłkarską kobiet, która będzie rozgrywała swoje ligowe mecze przy ulicy Reymonta w Krakowie.

Powołanie drużyny kobiet było możliwe dzięki nawiązaniu ścisłej współpracy z AP Wisła Brzeźnica, która weszła w struktury Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków. Trenerem piłkarek Wisły Kraków został Andrzej Żądło. To jedna z najbardziej znanych postaci piłki kobiecej w Małopolsce, który w przeszłości był opiekunem wielu żeńskich drużyn.

Czy świeżo powstała żeńska sekcja piłkarska Wisły za parę lat wejdzie na salony polskiej bądź europejskiej piłki kobiecej podobnie jak Śląsk Wrocław czy Paris Saint-Germain, Bayern Monachium, FC Barcelona? Trudno wyrokować. Dwa lata temu swoją żeńska drużynę stworzyła Cracovia ale niespełna po roku została ona rozwiązana. Teraz należy trzymać kciuki, aby było lepiej.

V liga to szósty poziom rozgrywkowy piłkarstwa kobiecego w Polsce. Aktualnie najwyżej grającym klubem kobiecym z Małopolski jest AZS UJ Kraków rywalizujący w kobiecej Ekstralidze. W I lidze region Małopolski reprezentuje UKS 3 Staszkówka Jelna natomiast w II lidze czyli na trzecim poziomie rozgrywkowym gra Wanda Kraków, Podgórze Kraków, Prądniczanka Kraków i Respekt Myślenice.