Bez piłki w Inowrocławiu

Inowrocław pozostał bez seniorskiej drużyny piłkarskiej. Po ośmiu latach gry IKKP Noteć nie przystąpi już do rozgrywek ligowych.


Do rozgrywek IV liga kobiet, gr. kujawsko-pomorska na nowy sezon nie zgłosił się Inowrocławski Kobiecy Klub Piłkarski "Noteć" Inowrocław. Oznacza to, że w ponad siedemdziesięciotysięcznym Inowrocławiu w sezonie 2021/2022, a może nawet i dłużej nie będzie żeńskiej drużyny piłkarskiej na poziomie seniorskim.

- Czas seniorskiej, kobiecej piłki nożnej w Inowrocławiu, dobiegł końca. Nie zgłosiliśmy drużyny do rozgrywek w sezonie 2021/2022. Pokonała nas niestety demografia, decyzja PZPN o limicie wieku 16 lat co umożliwiało grę w seniorskiej drużynie, a odcięło nas od dopływu dziewczyn z Szóstki Inowrocław, studia dziewczyn i ich praca zawodowa oraz przewlekłe kontuzje. Z kadry 24 dziewczyn zostało 14. To zbyt mało, żeby zgłosić drużynę do rozgrywek. Jeżeli byśmy to zrobili, byłoby to bardzo nieodpowiedzialne z naszej strony. Ponadto mój stan zdrowia nie pozwala na dalsze prowadzenie klubu i drużyny - napisał Grzegorz Kugler, prezes klubu.

W Inowrocławiu piłkarki grały w piłkę od 2013 roku. Występowały w zależności od sezonu albo na poziomie ligi wojewódzkiej bądź w lidze makroregionalnej. W 2016 żeńska sekcja piłkarska została wydzielona ze struktury męskiego klubu MKP Noteć i powstało niezależne IKKP Noteć.

Część zawodniczek, które ostatnio grały w Noteci zasiliła szeregi nowo powstałej drużyny o nazwie Pomorzanin Toruń, która za parę dni zadebiutuje na poziomie IV ligi kujawsko-pomorskiej.