Rosną nagrody za beach soccera

Co roku nagrody finansowe za medale Mistrzostw Polski w piłce plażowej są wyższe. W tym sezonie do zdobycia było 10 tysięcy złotych.

Przed paroma dniami zakończył się sezon krajowego beach soccera. Najpierw pod koniec czerwca rozegrany został turniej o Puchar Polski w beach soccerze w którym brało udział 16 zespołów, a na początku sierpnia z udziałem ośmiu najlepszych drużyn wyłonionych podczas turnieju o puchar odbył się turniej finałowy o mistrzostwo Polski w plażowej piłce nożnej. Puchar Polski w tym sezonie zdobyła Sparta Daleszyce, a mistrzostwo kraju piąty raz z rzędu wywalczył Grembach Łódź. Oba turnieje rozegrane zostały w Gdańsku.

Można zwrócić uwagę na nagrody finansowe jakie otrzymują od Polskiego Związku Piłki Nożnej zespoły zdobywające medale w obu mistrzowskich turniejach. Kwoty finansowe przekazywane przez PZPN nie są wprawdzie duże, ale co roku wzrastają. W tym sezonie do zdobycia było maksymalnie dziesięć tysięcy złotych za zdobycie dubletu czyli pucharu plus mistrzostwa. Tego jednak nikt nie dokonał i maksymalnej puli nie zainkasował.

W sezonie 2021 łączna pula nagród finansowych od PZPN wzrosła z 12 do 15 tysięcy względem sezonu 2020. Nagroda za zdobycie Pucharu Polski zwiększyła się z 3 do 4 tysięcy. Tyle zgarnęła Sparta Daleszyce. W przypadku pucharu nagrodę finansową otrzymuje tylko jego zdobywca. Inaczej jest w przypadku mistrzostw kraju. Tu wypłaca się nagrody każdemu z trzech medalistów. W tym roku Grembach Łódź jako mistrz otrzymał 6 tysięcy, wicemistrz Sparta Daleszyce - 3, a brązowy medalista, którym był FC10 Zgierz - 2 tysiące złotych.

PZPN nagrody finansowe za rozgrywki kobiecego beach soccera wypłaca od 2018 roku. Od 2019 roku rozgrywane są natomiast rozgrywki o Puchar Polski. Jak wrastały kwoty na przestrzeni lat?