Francja i Anglia za silna dla U17

Nie było niespodzianki w Małopolsce. Reprezentacja U17 nie zdołała uzyskać awansu na młodzieżowe EURO.


Na stadionach Garbanii Kraków oraz Puszczy Niepołomice odbył się turniej II rundy eliminacji Mistrzostw Europy U17 organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz Małopolski Związek Piłki Nożnej. Polki będące gospodyniami turnieju zmierzyły się z Francją, Anglią oraz Chorwacją.

Turniej, który odbywał się w dniach 24-30 marca reprezentacja Polski rozpoczęła znakomicie wygrywając 5:0 z Chorwacją. Niestety później okazało się, że było to ostatnie zwycięstwo Polek. W drugim meczu nasza kadra pechowo uległa Anglii 0:1, a w trzecim spotkaniu Francja wygrała z nami 6:1.

Awans do turnieju finałowego Mistrzostw Europy U17 uzyskała z naszej grupy Francja, która wygrała wszystkie trzy mecze. Finały ME U17 odbędą się w maju w Bośni i Hercegowinie. Zagra w nich osiem zespołów.

Dla reprezentacji U17 turniej w Małopolsce zakończył sezon 2021/2022. W I rundzie eliminacji rozgrywanej jesienią także w Polsce - na boiskach w Toruniu, Bydgoszczy i Inowrocławiu kadra prowadzona przez selekcjonera Marcina Kasprowicza wygrała z Belgią 1:0, zremisowała z Rosją 0:0 i pokonała Anglię 2:0.

Mistrzostwa Europy U17 rozgrywane co są rok. Eliminacje do finałów planowanych na 2023 roku odbędą się jesienią. W tym sezonie Polska była gospodarzem obu turniejów eliminacyjnych co zdarza się bardzo rzadko.

I mecz
Polska - Chorwacja 5:0
Szymczak x2, Grzywińska, Bałdyga, Piętakiewicz

Polska: Banach – Bałdyga, Kłębek, Kuleczka, Cyraniak, Gąsiorek (60 Rohn), Witek (46 Piętakiewicz), Lewicka (82 Jędrzejewska), Szymczak, Grzywińska (60 Guzik), Kozarzewska (46 Piksa)

II mecz
Polska - Anglia 0:1
Baker

Polska: Banach – Kłębek, Cyraniak, Kuleczka, Kowalczyk (14 Bałdyga), Guzik, Piksa (46 Witek), Szymczak, Jędrzejewska (46 Gąsiorek), Kozarzewska (73 Piętakiewicz), Rohn (62 Grzywińska)

III mecz
Polska - Francja 1:6
Marques (s) - Swierot x2, Chossenotte, Rossi, Marques, Elimbi Gilbert

Polska: Banach - Kuleczka, Witek, Cyraniak, Bałdyga, Szymczak, Lewicka (59 Guzik), Gąsiorek, Piksa (46 Jędrzejewska), Kozarzewska (46 Rohn, 80 Półrolniczak), Grzywińska (76 Piętakiewicz)

reprezentacja Polski U17
Oliwia Bałdyga (UKS SMS Łódź)
Patrycja Banach (UKS SMS Łódź)
Jagoda Cyraniak (Warta Poznań S.A.)
Martyna Gąsiorek (BTS Rekord Bielsko-Biała)
Zuzanna Grzywińska (AP Lotos Gdańsk)
Paulina Guzik (AZS UJ Kraków)
Julia Jędrzejewska (KS Pogoń Tczew)
Laura Kłębek (BTS Rekord Bielsko-Biała)
Amelia Kowalczyk (WKS Śląsk Wrocław)
Patrycja Kozarzewska (UKS Ząbkovia Ząbki)
Maja Kuleczka (KKS Lech Poznań UAM)
Gabriela Lewicka (WKS Śląsk Wrocław)
Jagoda Ostrowska (WKS Śląsk Wrocław)
Julia Piętakiewicz (KS SWD Wodzisław Śląski)
Paulina Piksa (UKS 3 Weronika Staszkówka Jelna)
Magdalena Półrolniczak (WKS Śląsk Wrocław)
Natalia Rohn (UKS SMS Łódź)
Kinga Seweryn (GKS GieKSa Katowice S.A.)
Emilia Szymczak (GKS Górnik Łęczna)
Zuzanna Witek (GKS GieKSa Katowice S.A.)