Medale Ekstraligi rozdane!

Mistrzostwo Polski dla Łodzi. Wicemistrzostwo dla Łęcznej. Sosnowiec dopiero trzeci. Najważniejsze rozstrzygnięcia sezonu.


Podczas 21. kolejki Ekstraligi kobiet poznaliśmy najważniejsze rozstrzygnięcia sezonu. Na kolejkę przed końcem sezonu wiemy, już kto wywalczył jakie medale, znamy najlepszą piątkę ligi oraz poznaliśmy obu spadkowiczów. Ostatnia kolejka sezonu będzie już czysto kurtuazyjna.

Mistrzem Polski został TME SMS Łódź, który po zwycięstwie w Krakowie nad AZS UJ 2:1 wpisał się złotymi literami do historii polskiej piłki kobiecej. Dla łodzianek jest to bowiem ich pierwsze mistrzostwo. Wicemistrzem Polski został Górnik Łęczna co uwzględniając letnią rewolucję kadrową w zespole można uznać za niezwykle dobry wynik. Na najniższym stopniu podium sezon zakończą Czarni Sosnowiec, którzy zaledwie po roku stracili mistrzostwo kraju. To z kolei spore rozczarowanie.

Medale dla TME SMS Łódź, Górnika Łęczna i Czarnych Sosnowiec. Za podium na czwartym miejscu będzie GKS Katowice dla którego to najlepszy wynik odkąd gra w Ekstralidze. Piąty w ligowej stawce będzie na koniec sezonu AZS UJ Kraków. W grze o swój własny awans w tabeli na koniec sezonu pozostają jeszcze tylko Śląsk Wrocław, Medyk Konin, AP Lotos Gdańsk oraz Sportis KKP Bydgoszcz.

Oprócz podziału medali 21. kolejka wyłoniła także drugiego ze spadkowiczów. Olimpia Szczecin wygrała 3:1 mecz z Tarnovią Tarnów, którego stawką było utrzymanie na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce. Olimpia, która od nowego sezonu będzie grała jako Pogoń Szczecin zakończyła tego sezonowe rozgrywki na najniższym bezpiecznym miejscu w lidze - 10. Tarnovia przez porażkę w Szczecinę dołączyła do Rekordu Bielsko-Biała, który już wcześniej spadł z ligi. Zarówno Tarnovia jak i Rekord byli beniaminkami ligi.