Nikol Kaletka MVP

Najlepszą zawodniczką meczu finałowego Pucharu Polski wybrana została Nikol Kaletka z Czarnych Sosnowiec.


Od paru lat trwa zwyczaj wybierania najlepszej zawodniczki meczu finałowego o Puchar Polski. W tym roku Puchar Polski drugi raz z rzędu zdobyła drużyna Czarnych Sosnowiec, która w finale rozegranym w Puławach pokonała Śląsk Wrocław 4:0. Najlepszą zawodniczką meczu finałowego została jedna ze strzelczyń bramek ze zwycięskiej drużyny...

Tytuł MVP finału Pucharu Polski otrzymała Nikola Kaletka. Ofensywnie usposobiona pomocniczka Czarnych po finale otrzymała pamiątkową statuetkę. W finale na boisku przebywała przez całe 90 minut oraz na początku drugiej połowy zdobyła gola na 2:0. Dla Kaletki był to jej drugi triumf w finale krajowego pucharu - pierwszy raz puchar ze swoją drużyną wzniosła rok temu w Warszawie.

27-letnia reprezentantka Polski pochodzi z Grzędzina w województwie opolskim. Zaczynała swoją przygodę z piłką w klubie Spartan Grudynia-Pawłowiczki. Następnie grała w LUKS Atena Polska Cerekiew, rezerwach Unii Racibórz, a także Czarnych Gorzyce/Świerklany z których w 2014 roku trafiła do Sosnowca. Od 2017 do 2021 roku występowała w Medyku Konin, a niespełna półtora roku temu wróciła do Czarnych.

W latach ubiegłych tytuł MVP zawodniczki finału Pucharu Polski otrzymywały: Martyna Wiankowska (2021, Czarni Sosnowiec), Małgorzata Grec (2020, Górnik Łęczna), Natalia Chudzik (2019, Medyk Konin), Dżesika Jaszek (2018, Górnik Łęczna), Emilia Zdunek (2017, Górnik Łęczna).