Zmarł Tadeusz Bednarz z Żywca

Był jednym ze współzałożycieli Mitechu Żywiec i propagatorem kobiecej piłki nożnej na Żywiecczyźnie. Odszedł mając 67 lat.


Smutna wiadomość napłynęła z Żywca. 27 maja zmarł Tadeusz Bednarz, wiceprezes oraz długoletni kierownik klubu żeńskiej piłki nożnej Mitech Żywiec.

Tadeusz Bednarz razem z Janem Szupiną i Janem Łuczakiem w 2003 roku założyli pierwszy na Żywiecczyźnie żeński klub piłki nożnej. W 2009 roku Mitech awansował do Ekstraligi kobiet w której grał aż do 2020 roku po czym wycofał się z najwyższego szczebla piłkarstwa kobiecego ze względów organizacyjno-finansowych. W tym sezonie piłkarki Mitechu rywalizują na szczeblu makroregionalnej III ligi.

- Wraz ze śmiercią Kolegi Tadeusza klub nasz poniósł niepowetowaną stratę. Jego pełne zaangażowanie i całkowite oddanie sprawom klubu zaowocowało tym, że na przestrzeni prawie 20 lat odnosiliśmy sukcesy również na arenie ogólnopolskiej - czytamy w nekrologu na stronie klubowej.

Bednarz oprócz działalności w Mitechu Żywiec był przed laty także przewodniczącym Komisji ds. Piłki Kobiecej w Śląskim Związku Piłki Nożnej. W 2018 roku został oznaczony srebrną oznaką honorową Polskiego Związku Piłki Nożnej.