Fabova z Medyka do Górnika

Po dwóch latach spędzonych w Koninie do Łęcznej przenosi się Klaudia Fabová. Dla Słowaczki to jej trzeci klub w Polsce.


Kiedy w 2018 roku przyjechała do Polski przez dwa sezony grała w nieistniejącym już AZS PWSZ Wałbrzych. Po upadku dolnośląskiego klubu związała się z Medykiem Konin, a po dwóch latach spędzonych w Koninie teraz Klaudia Fabová przenosi się do Górnika Łęczna. Z wicemistrzem Polski 24-letnia reprezentantka Słowacji podpisała roczny kontrakt.

Fabova jest napastniczką pochodzącą ze Słowacji. Kiedy występowała w Wałbrzychu zbierała bardzo dobre oceny i imponowała skutecznością. Podczas 37 meczów dla AZS PWSZ zdobyła 16 bramek w Ekstralidze. Niestety później w Koninie taką skutecznością już nie imponowała. Po przejściu do Medyka i rozegraniu sześciu meczów w Koninie uległa kontuzji, która na dziesięć miesięcy wykluczyła ją z gry.

Z początkiem sezonu 2021/2022 wróciła do regularnej gry. Zagrała we wszystkich spotkaniach minionego sezonu i zdobyła pięć goli w 22 meczach. Na pełne odbudowanie formy i na skuteczność taką, jaką miała za czasów gry jeszcze w Wałbrzychu liczą teraz w Łęcznej. Fabova w Górniku ponownie będzie grała razem z Julitą Głąb, Marcjanna Zawadzką i Oliwią Rapacką z którymi występowała w Wałbrzychu.