Koch pozostanie trenerką GKS Katowice

Karolina Koch podpisała dwuletnią umowę trenerską z GKS Katowice. Jednocześnie kończy swoją długoletnią karierę piłkarską.


W marcu nastąpiła zamiana na stanowisku trenera Ekstraligowej drużyny GKS Katowice. Po 4,5 roku z drużyną i klubem rozstał się dotychczasowy trener Witold Zając. Jego miejsce zajęła niespełna 33-letnia Karolina Koch, która do tego momentu była grającą drugą trenerką zespołu. To pod jej wodzą GieKSa dokończyła sezon i uplasowała się na 4. miejscu w Ekstralidze - najwyższym w historii dotychczasowych czterech sezonów gry katowickiego klubu w elicie piłkarstwa kobiecego.

Po zakończonym sezonie GKS Katowice poinformował, że Karolina Koch pozostanie trenerem zespołu na dłużej. Klub podpisał z trenerką dwuletnią umowę obowiązującą do końca sezonu 2023/2024. Tym samym doświadczona zawodniczka kończy swoją piłkarską karierę na boisku. Koch już w marcu, kiedy zaczęła pełnić obowiązki pierwszego trenera GKS przestała występować w meczach Ekstraligi skupiając się tym samym na prowadzeniu zespołu z ławki.

Karolina Koch jest wychowanką klubu Grunwald Ruda Śląska. W swojej przygodzie z piłką nożną grała w sześciu Ekstraligowych klubach - Golu Częstochowa, Czarnych Sosnowiec, 1. FC AZS AWF Katowice, Mitechu Żywiec, Górniku Łęczna i GKS Katowice. W przeszłości była powoływana do reprezentacji Polski. Występowała na pozycji środkowej pomocniczki. Z GKS Katowice jest związana od 2017 roku. Również od pięciu lat posiada dyplom UEFA A uprawniający do samodzielnego prowadzenia zespołu na najwyższym szczeblu polskiego piłkarstwa kobiecego.