Wiadomości

SMS obronił mistrzostwo Polski U17

UKS SMS Łódź wygrał w finale Centralnej Ligi Juniorek U17 z Wartą Poznań 3:0 i tym samym obronił mistrzostwo U17.

finał CLJ U17, 11.06.2022, Ząbki

Warta Poznań - UKS SMS Łódź 0:3
Grzelak, Warelis, samobójcza

Sędzia: Emilia Szymula (Mazowiecki ZPN)

Warta Poznań: Darol – Betka, Budasz, Greser, Cyraniak, Polak, Tokar, Pawlak, Hennig, Jagodzińska, Wierzbińska oraz Kościelak, Matuszek, Depczyńska, Gawrońska, Wojciechowska, Golec

UKS SMS Łódź: Banach - Domin, Kolis, Onoszko, Bałdyga, Maciejko, Wroniarska, Kiełczewska, Majtczak, Bartczak, Rohn oraz Wieremiejczyk, Krezyman, Warelis, Dąbrowska, Kowalska, Grzelak, Świątek

Już od paru lat UKS SMS Łódź jest najlepszym klubem młodzieżowym kobiecej piłki. W tym sezonie łodzianki też to potwierdziły wygrywając drugi raz z rzędu rozgrywki Centralnej Ligi Juniorek U17, a więc najważniejsze rozgrywki piłki młodzieżowej. Trener Sebastian Papis w tym sezonie zdobył dla Łodzi drugie mistrzostwo Polski - wcześniej łodzianki wygrały także Ekstraligę, a więc najważniejsze rozgrywki piłki seniorskiej.

W finale CLJ U17 juniorki z Łodzi pokonały Wartę Poznań 3:0. Pierwszy gol w meczu padł w 39. minucie i było to trafienie samobójcze. Później wynik na korzyść SMS podwyższyła Aleksandra Grzelak w 67. minucie oraz w 87. minucie Emilia Warelis. Spotkanie zostało rozegrane na neutralnym stadionie w Ząbkach na Mazowszu.

Centralna Liga Juniorek U17 to jedyna całoroczna liga dla juniorek. Początkowo liga jest rozgrywana w dwóch dziesięciozespołowych grupach z podziałem terytorialnym na północ i południe. Po zakończeniu fazy grupowej odbywają się mecze półfinałowe. W fazie play-off w drodze do finału SMS pokonał dwukrotnie w półfinale Stomil Olsztyn 2:0 i 7:1.

Finalistkom medale w Ząbkach wręczali trenerzy reprezentacji narodowych - Marcin Kasprowicz z kadry U17, Katarzyna Barlewicz z reprezentacji U19 i Paulina Kawalec z reprezentacji U15. Wcześniej medale otrzymały także zawodniczki Stomilu Olsztyn i SWD Wodzisław Śląski, które zgodnie z regulaminem rozgrywek wspólnie zostały brązowymi medalistkami MP U17.

18 4 1 1 16 16:131
kolejno: miejsce w tabeli, nazwa drużyny, ilość rozegranych meczów, zdobyte punkty;  mecze wygrane, zremisowane i przegrane. bilans bramkowy