Prezes Warty zrezygnował

Drugoligowa Warta Gorzów będzie miała nowego włodarza. Prezes Marek Wysocki zrezygnował z kierowania klubem.


Zmiany czekają Kobiecy Klub Piłkarski Warta Gorzów Wielkopolski. Jego dotychczasowy prezes Marek Wysocki zapowiedział, że nie będzie kandydował na prezesa klubu na kolejną kadencję i rezygnuje z funkcji prezesa.

- Przeżyłem wiele radosnych chwil, które zapamiętam na zawsze. Jednak sposób prowadzenia kobiecych rozgrywek przez powołane do tego organy jest nie do przyjęcia. Nie obowiązują żadne regulaminy, a decyzje są skandaliczne i przeczą wszelkim zasadą. Przekonałem się jak traktowane są rozgrywki chłopców, a jak dziewcząt. Kto tego nie widział, nie uwierzy. Sam nie uwierzyłbym gdybym nie widział tego na własne oczy. Równouprawnienie płci w piłce nożnej to fikcja. Za zwracane przeze mnie uwagi byłem straszony komisjami dyscypliny i Bóg wie czym jeszcze. Kończę w tym roku 60 lat i zaczyna mi brakować siły na walkę z wiatrakami. Podjąłem decyzję, że nie będę ponownie kandydował na stanowisko prezesa KKP Warta Gorzów - przekazał Marek Wysocki.

Warta Gorzów Wielkopolski na mapie piłkarstwa kobiecego pojawiła się w 2018 roku. Przez pierwsze dwa lata grała w lidze wojewódzkiej po czym awansowała do makroregiolanej III ligi a z niej bezpośrednio weszła do II ligi kobiet. W swoim debiutanckim sezonie w II lidze Warta zajęła dobre 5. miejsce.