Późna zmiana trenera w Sosnowcu

Strata mistrzostwa musiała przynieść zmiany. Łukasz Wojtala nie będzie już trenerem Czarnych Sosnowiec. Był nim rok.


Po sezonie z funkcją trenera Czarnych Sosnowiec pożegnał się Łukasz Wojtala. Klub poinformował, że młody trener złożył rezygnację z pełnienia funkcji pierwszego trenera zespołu. Nazwisko nowego trenera Czarnych mamy poznać niebawem.

Wojtala pierwszym trenerem Czarnych był od sierpnia 2021 roku. Po nieudanym występie w Lidze Mistrzyń klub zwolnił Sebastiana Stemplewskiego. 31-letni Wojtala jako jego asystent objął zespół i był jego szkoleniowcem do końca sezonu.

W tym sezonie Czarne zaledwie po roku straciły mistrzostwo Polski i zakończyły sezon na dość rozczarowującym trzecim miejscu w Ekstralidze. Zespołowi udało się jednak obronić Puchar Polski. W finale krajowego pucharu Czarne pokonały Śląsk Wrocław 4:0 nieco ratując tym samym sezon.

Łukasz Wojtala z piłką kobiecą jest związany od kilku lat. W latach 2016-2018 był asystentem trenera Grzegorza Majewskiego w Czarnych. Następnie zaczął w kobiecej piłce pracować na własny rachunek w TS ROW Rybnik z którym w 2020 roku wywalczył awans do Ekstraligi. Po kilku kolejkach odszedł we wrześniu 2020 z Rybnika. Pod koniec jesieni 2020 roku wrócił do Sosnowca jako asystent Stemplewskiego a po jego zwolnieniu w sierpniu 2021 roku zajął jego miejsce.
 
Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - Łukasz Polczyk