Kinga Kozak wylatuje do Szkocji

Dotychczasowa napastniczka Czarnych Sosnowiec od nowego sezonu będzie grała w drużynie wicemistrza ligi szkockiej.


Wygasł jej roczny kontrakt z Czarnymi Sosnowiec. Od nowego sezonu Kinga Kozak będzie występować w klubie ligi szkockiej - Glasgow City z którym podpisała dwuletni kontrakt. Dla niespełna 20-letniej reprezentantki Polski to jej pierwszy wyjazd od zagranicznej ligi piłkarskiej.

Glasgow City w ostatnim sezonie został wicemistrzem Szkocji. Dla klubu z Glasgow absolutnie nie jest to jednak powód do dumy. W tym roku Glasgow straciło tytuł mistrzyń Szkocji. Glasgow City od 2008 do 2021 roku było mistrzem Szkocji. W tym roku przegrało jednak rywalizacje z Rangers W.F.C. zarówno w lidze, jak i w Pucharze Szkocji.

Kibicom w Polsce nowy klub Kozak może kojarzyć się przede wszystkim z rozgrywkami UEFA Women's Champions League. W 2014 roku Glasgow było rywalem Medyka Konin w 1/16 Ligi Mistrzyń, a w 2018 roku Glasgow w fazie eliminacyjnej UWCL rywalizowało z Górnikiem Łęczna. Oba starcie ówczesne mistrzynie Szkocji wygrały.

Kinga Kozak jest wychowanką UKS Bieskupianki Stara Krobia. Do kobiecej piłki nożnej wchodziła jako zawodniczka drużyn juniorskich Medyka Konin. W Ekstralidze zadebiutowała w 2018 roku jako zawodniczka GKS Katowice w którym grała przez kolejne trzy sezony. Rok temu przeszła do Czarnych Sosnowiec gdzie spędziła jeden sezon. W 2020 roku zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Polski.