Beniaminkowie II ligi

PTC Pabianice, Ślęza Wrocław, Dąb Zabierzów Bocheński i Lech Poznań awansowały z III do II ligi kobiet.


Poznaliśmy już wszystkich czterech tegorocznych beniaminków II ligi kobiet, a więc trzeciego szczebla żeńskich rozgrywek piłkarskich. Aby awansować do II ligi zespoły musiały wygrać rozgrywki międzywojewódzkiej III ligi kobiet.

Jako pierwszy rozgrywki III ligi wygrał PTC Pabianice, który triumfował w makroregionalnej lidze obejmującej województwa mazowieckie, łódzkie, podlaskie i warmińsko-mazurskie. Pabianice o cztery punkty wyprzedziły w końcowej tabeli Zły Warszawa i na kolejkę przed końcem sezonu świętowały awans.

W ostatniej kolejce awans do II ligi uzyskali zwycięzcy trzech pozostałych grup trzeciej ligi. Były to zespoły Lech/UAM Poznań, Ślęza Wrocław oraz Dąb Zabierzów Bocheński. Wszystkie cztery zespoły, które wygrały swoje grupy trzeciej ligi jeszcze nigdy nie grały w wyższej lidze niż trzecia.

II liga kobiet jest rozgrywana w dwóch grupach z podziałem terytorialnym. W tym sezonie podział był na północ i południe ale nie wiadomo czy nie zostanie zmieniony w nowym sezonie na wschód i zachód. Od tego będzie zależało, w jakich grupach zagrają tegoroczni beniaminkowie.