Zawias po debiutanckim sezonie w Bundeslidze

Weronika Zawistowska ma za sobą swój debiutancki sezon w Bundeslidze. Zagrała we wszystkich meczach 1. FC Köln.


Od roku w Niemczech mieszka Weronika Zawistowska. Reprezentantka Polski ma właśnie za sobą swój debiutancki sezon w Frauen-Bundeslidze czyli w jednej z najmocniejszych żeńskich lig piłkarskich na świecie. Dla "Zawiasa" był to dobry sezon.

Niespełna 23-letnia Zawistowska wystąpiła we wszystkich 22 meczach swojego zespołu z czego tylko raz nie znalazła się we wyjściowej jedenastce. Łącznie w tym sezonie na boisku spędziła 93% maksymalnego czasu gry co jak na debiutantkę w znacznie silniejszej lidze niż nasza krajowa Ekstraliga jest bardzo dobrym wynikiem. W Kolonii Zawistowska gra razem z inną reprezentantką Polski - Adrianą Achcińską.

Jej 1. FC Köln, które dwa lata temu spadło z Bundesligi i rok temu ponownie do niej powróciło zajęło 8. miejsce w lidze zdobywając tyle samo punktów co siódmy w stawce Bayer Leverkusen. Zawistowska była autorką trzech goli dla swojego zespołu. Köln w rozgrywkach Pucharu Niemiec odpadł z rywalizacji już niestety na poziomie 1/8 finału.

Zawistowska w klubie z Kolonii grała przez ostatni sezon na zasadzie rocznego wypożyczenia ponieważ pierwotnie jest zawodniczką klubu Bayernu Monachium. Kiedy jednak w 2021 roku podpisywała trzyletni kontrakt z Bayernem było wiadomo, że najpierw zostanie wypożyczona do innego klubu w celu "ogrania się w Bundeslidze". Teraz jej wypożyczenie z Monachium do Kolonii zostało przedłużone o kolejny sezon.

Zanim ofensywnie usposobiona piłkarka zanim wyjechała do ligi niemieckiej grała w Czarnych Sosnowiec, Górniku Łęczna oraz Pradze Warszawa, której jest wychowanką. W 2018 roku zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Polski. Kiedy rok temu podpisywała kontrakt z Bayernem Monachium ten był mistrzem Niemiec. Niestety w tym roku bawarski klub stracił mistrzowski tytuł i został przez VfL Wolfsburg zepchnięty na drugie miejsce w Bundeslidze.