Grają o Puchar Polski w beach soccerze

Na plaży w Gdańsku-Brzeźnie rozpoczyna się turniej o Puchar Polski kobiet w beach soccerze. To jednocześnie eliminację.


Od piątku do niedzieli rozgrywany będzie turniej o Puchar Polski kobiet w Beach Soccerze. Podobnie jak w latach ubiegłych zawody rozgrywane będą na LOTOS Stadion Letni Gdańsk obok molo. Piłkarki grające na piasku będzie można oglądać w piątek od 9 do 19, w sobotę od 8 do 20 i w niedzielę od 9 do 16. Mecz finałowy zaplanowano na niedzielę godzinę 15:00.

Turniej o Puchar Polski w plażowej piłce nożnej będzie jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski w Beach Soccerze. Osiem najlepszych zespołów z turnieju o Puchar Polski uzyska awans do turnieju o Mistrzostwo Polski, który sierpniu rozegrany zostanie również w Gdańsku.

O ile wszyscy uczestnicy dojadą do Gdańska to w turnieju o Puchar Polski zagra rekordowa liczba 20 zespołów. Rywalizacja początkowo będzie toczyć się w grupach po czym przekształci się w fazę pucharową. Wszystkie zespoły, które awansują do ćwierćfinałów uzyskają awans do sierpniowego turnieju o Mistrzostwo Polski.

W ubiegłym sezonie turniej o Puchar Polski wygrała Sparta Daleszyce, natomiast mistrzostwo kraju piąty raz z rzędu świętował Grembach Łódź.

Uczestnicy Pucharu Polski w Beach Soccerze 2022
Grupa A: FC 10 Ladies, Juventus Toruń, Sokół Kolbuszowa Dolna, AZS UWM Olsztyn
Grupa B: Grembach Łódź, Polonia Tychy, Czarni Rząśnia, Castle Barwałd
Grupa C: Pogoń Tczew, UMKS Saller Zgierz, Ślęza Wrocław, Lipno Stęszew
Grupa D: Sparta Daleszyce, Zamłynie Radom, LFA Szczecin, Unia Opole
Grupa E: Wierzbowianka Wierzbno, Red Devils Chojnice, Zdrowie Garwolin, Pogoń II Tczew