Łódź poznała rywali w Lidze Mistrzyń

Mistrzynie Polski poznały rywalki w fazie eliminacyjnej Ligi Mistrzyń. Najpierw zagrają z belgijskim Anderlechtem.


We szwajcarskim Nyonie odbyło się losowania grup i par meczowych fazy eliminacyjnej UEFA Women's Champions League. W rozgrywkach europejskich w nowym sezonie zadebiutuje nowy mistrz Polski - TME SMS Łódź dla którego piątkowe losowanie było niezwykle ważne.

Mistrzynie Polski w pierwszym meczu eliminacyjnym zagrają z obecnie pięciokrotnymi mistrzyniami Belgii - RSC Anderlecht. W przypadku porażki SMS straci szansę na awans do kolejnej fazy gier i zagra jedynie o trzecie miejsce w turnieju. Jeśli natomiast SMS wygra to w drugim meczu eliminacyjny zagra ze zwycięzcą pary FC Gintra (Litwa) - Kuopion Palloseura (Finlandia).

SMS będzie gospodarzem miniturnieju UWCL. Pierwsze mecze odbędą się 18 sierpnia, a drugie o 1. i o 3. miejsce w grupie - 21 sierpnia. Zwycięzca obu meczów we wrześniu zagra jeszcze dwumecz eliminacyjny, którego stawką będzie awans do tej prawdziwej fazy grupowej Ligi Mistrzyń gdzie do rozegrania będzie już sześć meczów w grupie.

Zarówno belgijski Anderlecht, jak i litewska Gintra w przeszłości byli już rywalami polskich zespołów w Lidze Mistrzyń. W 2018 roku Górnik Łęczna wygrał z Anderlechtem 1:0. Medyk Konin w 2015 roku pokonał natomiast Gintrę Universitetas 4:0. Mistrzynie Litwy to zresztą doskonale znany w Polsce zespołów ponieważ swego czasu rozgrywał wiele meczów towarzyskich z czołówką Ekstraligi.

Rok temu w rozgrywkach Ligi Mistrzyń polską Ekstraligę reprezentowały Czarne Sosnowiec. Ówczesny mistrz Polski z europejskich rozgrywek opadł już po pierwszym meczu eliminacyjnym przegrywając u siebie z węgierskim Ferencvárosi TC 1:2.