Puchar Polski wrócił do Grembacha (foto)

Dwadzieścia zespołów rywalizowało o Puchar Polski w beach soccerze i zakwalifikowanie się do plażowych mistrzostw.


W dniach 24-26 czerwca na plaży w Gdańsku-Brzeźnie rozegrany został turniej o Puchar Polski kobiet w Beach Soccerze. Do gry stanęło aż dwadzieścia zespołów, które walczyły nie tylko o trofeum ale również o awans do turnieju Mistrzostw Polski, który odbędzie się w sierpniu.

Puchar Polski zdobył aktualny mistrz kraju - Grembach Łódź. Zespół trenera Jarosława Jagielskiego pokonał w meczu finałowym Pogoń Tczew 3:2. Tym samym pucharowe trofeum po dwóch latach przerwy wróciło do zawodniczek łódzkiego klubu.

Najlepszą zawodniczką trzydniowych zmagań została wybrana Magdalena Sobal z Pogoni Tczew. Za najlepszą bramkarkę uznana została Karolina Palacios z mistrzowskiego Grembacha, a najwięcej bramek zdobyła w turnieju Patrycja Sarapata z Wierzbowianki Wierzbno.

Na dwadzieścia zespołów grających o Puchar Polski osiem uzyskało kwalifikacje do turnieju o Mistrzostwo Polski. Są to Grembach Łódź, Pogoń Tczew, FC10 Ladies Zgierz, Sparta Daleszyce, Red Devils Ladies Chojnice, Czarni Rząśnia, UMKS Saller Zgierz oraz Sokół Kolbuszowa Dolna.

Mistrzostwa Polski w beach soccerze z udziałem ośmiu drużyn odbędą się na początku sierpnia również w Gdańsku. Tytułu bronić będzie Grembach Łódź, który od pięciu lat jest mistrzem Polski. W tym roku Grembach zagra także o podwójną koronę.

Puchar Polski w Beach Soccerze 2022
1. Grembach Łódź
2. Pogoń Tczew
3. FC10 Ladies Zgierz
4. Sparta Daleszyce
5. Red Devils Ladies Chojnice
6. Czarni Rząśnia
7. UMKS Saller Zgierz
8. Sokół Kolbuszowa Dolna

9. Wierzbowianka Wierzbno
10. Zdrowie Garwolin
11. Zamłynie Radom
12. Polonia Tychy
13-16: AZS UWM High Heels Olsztyn, Ślęza Wrocław, Pogoń II Tczew, Unia Opole
17-20: Juventus Toruń, Castle Barwałd, Lipno Stęszew, LFA Szczecin

Galeria