Robert Dymkowski trenerem Pogoni Szczecin

Legenda Pogoni Szczecin poprowadzi zespół piłkarek w Ekstralidze. Od nowego sezonu Olimpia będzie Pogonią.


Olimpia Szczecin, która od ośmiu lat gra w Ekstralidze kobiet od sezonu 2022/2023 będzie funkcjonowała jako Pogoń Szczecin. To efekt porozumienia obu szczecińskich klubów, które zostało ogłoszone już w maju. Dzięki temu piłka kobieca w Szczecinie ma stać na wyższym poziomie organizacyjnym i sportowym. Właśnie ogłoszono pierwszy "transfer" Pogoni i trzeba przyznać, że jest to iście szczeciński transfer.

Żeńska Pogoń będzie w najbliższym sezonie prowadzona przez prawdziwą ikonę Dumy Pomorza. Trenerem piłkarek został Robert Dymkowski. 52-letni szkoleniowiec jako piłkarz zapisał się na kartach historii Pogoni jako drugi w kolejności najskuteczniejszych napastnik w historii klubu oraz jeden z najwybitniejszych piłkarzy grających dla Pogoni w latach 90-tych. Dymkowski w Ekstraklasie rozegrał 278 meczów. Jako trener ostatnio pracował w FASE Szczecin prowadząc zespół  w Centralnej Lidze Juniorów U17.

- Jestem wdzięczny, że mogłem wrócić do Pogoni Szczecin. Po raz pierwszy wstąpię w rolę trenera seniorskiego zespołu kobiet. Jest to dla mnie nowe wyzwanie. Projekt, w którym będę uczestniczył, wydaje się być długofalowy. Mam zamiar wykorzystać swoje dwudziestoletnie doświadczenie i poprowadzić drużynę w walce o najwyższe cele. Teraz czeka nas krótki, ale intensywny okres przygotowania do rozgrywek Ekstraligi kobiet - powiedział po podpisaniu rocznego kontraktu Robert Dymkowski na łamach strony klubowej.

Olimpia, która w zeszłym sezonie grała o utrzymanie w piłkarskiej elicie miała przez ostatni rok problem z trenerami. Najpierw zimą zwolniony został Adam Gołubowski. Zastąpił go Tomasz Bielecki, ale po ośmiu meczach również i on został w maju zwolniony. W ostatnich trzech meczach sezonu szczecińską drużynę prowadził na warunkowej licencji Maciej Wyganowski. Ten ostatni pozostanie w klubie i będzie miał swoje miejsce w żeńskiej Pogoni.