Polka sędzią asystentką w finale EURO

Sędzia Paulina Baranowska weźmie udział w meczu finałowym Mistrzostw Europy 2022 pomiędzy Anglią a Niemcami.


Niezwykle radosna informacja napłynęła z Anglii. Mecz finałowy Mistrzostw Europy kobiet w piłce nożnej pomiędzy Anglia - Niemcy jako sędzia asystentka poprowadzi Paulina Baranowska, sędzia z Polski.

Spotkanie finałowe odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 18:00 na słynnym stadionie Wembley w Londynie. Transmisja będzie dostępna od godziny 17:30 w TVP Sport.

34-letnia Paulina Baranowska reprezentująca Kolegium Sędziów Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki nożnej od początku EURO 2022 była jedną z 25 sędzi asystentek biorących udział w turnieju. Teraz została wyznaczona do uczestnictwa w starciu finałowym.

Arbitrem głównym meczu będzie Kateryna Monzul z Ukrainy. Asystentką oprócz Baranowskiej będzie również Maryna Striletska z Ukrainy. Sędzią techniczną będzie Stéphanie Frappart z Francji. Arbitrami od systemu VAR będą sędziowie z Włoch.

Paulina Baranowska od 2019 roku jest sędzią międzynarodową. Od tego czasu jako sędzia asystentką sędziuje mecze męskiej Ekstraklasy w Polsce. W 2020 roku jako druga kobieta w historii wzięła udział w meczu finałowym męskiego Pucharu Polski.