Wielki transfer do Tottenhamu

Nikola Karczewska zagra w lidze angielskiej. Została piłkarką Tottenham Hotspur. Ostatni rok spędziła w lidze francuskiej.


Do piątego klubu angielskiej FA WSL przeszła Nikola Karczewska. Reprezentantka Polski związała się kontraktem z Tottenham Hotspur. To wielki transfer polskiej napastniczki do ligi, która w ostatnich latach niezwykle się rozwinęła.

Mistrzem Anglii jest Chelsea, a w Lidze Mistrzyń oprócz niej w nowym sezonie zagrają także Arsenal i Manchester City. Czwarty w stawce ligi angielskiej był ostatnio Manchester United. FA WSL bardzo mocno stoi żeńskim sekcjami słynnym angielskich klubów.

Polska napastniczka do Anglii wyjeżdża po roku spędzonym w lidze francuskiej gdzie razem z Dominiką Grabowską i Eweliną Kamczyk grała w FC Fleury 91. Ich zespół uplasował się na wysokim 4. miejscu w lidze, a Karczewska strzeliła 10 bramek zaliczając wyśmienity sezon.

23-letnia Nikola Karczewska pochodzi z Mazowsza. Jest wychowanką podwarszawskiej Zabkovii Ząbki. Latem 2015 roku trafiła do UKS SMS Łódź, a w 2019 roku przeszła do Górnika Łęczna. Dwukrotnie była wicekrolową strzelczyń Ekstraligi. W 2021 roku opuściła polską ligęna rzecz Francji. Teraz będzie grała w Anglii.