FC10 Zgierz nowym mistrzem Polski!

Nowym mistrzem Polski w beach soccerze zostało FC10 Zgierz. Po pięciu latach Grembach Łódź stracił mistrzowski tytuł

Na plaży w Gdańsku zakończyły się XVI Mistrzostwa Polski kobiet w plażowej piłce nożnej (Beach Soccer). Turniej trwał trzy dni od czwartku do soboty. O medale rywalizowało osiem drużyn, które wcześniej przeszły eliminacje w ramach turnieju o Puchar Polski, który miesiąc wcześniej odbył się w Gdańsku.

Najlepszą drużyną zostało FC10 Zgierz. W meczu finałowym zgierzanki prowadzone przez trenera Bogusława Saganowskiego pokonały Spartę Daleszyce 4:1. Trzecie miejsce na podium zajął dotychczasowy mistrz kraju Grembach Łódź. Zgierz pokonując w półfinale Grembacha przerwał jego pięcioletnią mistrzowską passę, która trwa od 2017 roku.

Tytuł MVP mistrzostw otrzymała Paulina Bednarska z mistrzowskiego FC10 Zgierz. Najlepszą bramkarką została jej zespołowa koleżanka Dominika Dewicka królową strzelczyń drugi rok z rzędu została Federica Dallara z Daleszyc,

Medale i puchary zawodniczkom wręczali Adam Kaźmierczak, Grzegorz Morkis i Bogdan Duraj z Polskiego Związku Piłki Nożnej.