Bramkowy debiut Kozak w Glasgow City

Kinga Kozak golem udokumentowała swój debiut w Glasgow City. Dla naszej napastniczki był to jej pierwszy mecz za granicą.


7:0 wygrało Glasgow City z Spartans Women na inauguracje sezonu szkockiej Premier League. Wicemistrz Szkocji nie miał problemów, aby na własnym boisku rozprawić się z szóstym zespołem ligi zeszłego sezonu. Podczas inauguracyjnego starcia debiut w swoim nowym zespole zaliczyła Kinga Kozak, która latem przeniosła się z Sosnowca do Glasgow.

W swoim debiucie niespełna 20-letnia Kozak wybiegła w podstawowym składzie Glasgow City i spędziła na boisku całe 90-minut. Swój debiut w nowym zespole Kozak udokumentowała również golem. Dla napastniczki reprezentacji Polski był to jej pierwszy ligowy mecz rozegrany poza granicami naszego kraju. Wcześniej napastniczka grała jedynie w polskich klubach.

Kinga Kozak jest wychowanką UKS Bieskupianki Stara Krobia. Do kobiecej piłki wchodziła jako zawodniczka drużyn juniorskich Medyka Konin. W Ekstralidze zadebiutowała w 2018 roku jako piłkarka GKS Katowice w którym grała przez trzy sezony. Poprzedni sezon spędziła w Czarnych Sosnowiec. W 2020 roku zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Polski.