Kapitan mistrzyń Finlandii u mistrza Polski

W trzech poprzednich sezonach zdobywała złote medale w Finlandii i Izraelu. Teraz spróbuje zdobyć złoto w Polsce.


Nową piłkarkę pozyskał TME SMS Łódź. Mistrz Polski, który zajmuje obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli ze stratą trzech punktów do liderującego GKSu Katowice wzmocnił swoją defensywę. Do szatni aktualnego mistrz kraju dołączyła piłkarka grająca ostatnio po drugiej stronie Morza Bałtyckiego, a wywodząca się z jeszcze dalszych stron.

To Gabriella Cuevas. Niespełna 30-letnia zawodniczka przez dwa ostatnie lata grała w fińskim klubie Kuopion Palloseura z którym dwukrotnie zdobyła mistrzostwo Finlandii. Latem KuPS wygrał turniej eliminacyjny Ligi Mistrzyń rozgrywany w Łodzi. Cuevas w ostatnich dwóch sezonach była kapitanem swojego zespołu i czołowa obrończynią ligi fińskiej.

Cuevas jest Amerykanką. Ze względu na swoje podchodzenia gra w reprezentacji Dominikany. Zanim trafiła do Finlandii w 2021 roku występowała przez dwa sezony w Izraelu gdzie zdobyła mistrzostwo kraju z Ramat HaSharon oraz wicemistrzostwo z Kiryat Gat. Wcześniej grała w Stanach Zjednoczonych w ligach akademickich oraz miała krótki epizod w profesjonalnej National Women's Soccer League w barwach Sky Blue FC.

Pozyskanie doświadczonej obrończyni wydaje się solidnym wzmocnieniem zespołu trenera Marka Chojnackiego. Latem Łódź również pozyskała solidną obrończynię. Była nią wówczas Daria Sokołowska ze Sportisu KKP Bydgoszcz, lecz wtedy szeregi SMS opuściła równocześnie Katarzyna Konat, która po zdobyciu mistrzostwa Polski przeniosła się do włoskiej Serie A.