Ekstraligowa Pogoń wraca na obiekty Pogoni

W sobotę, 1 kwietnia o godzinie 12 rozegrany zostanie zaległy mecz 11. kolejki Ekstraligi kobiet w którym Pogoń Szczecin zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Pierwotnie spotkało miało zostać rozegrane w listopadzie. Śląsk przyjechał do Szczecina, lecz opady śniegu uniemożliwiły rozegranie spotkania, które finalnie przełożono na wiosnę.

Zaległy mecz Pogoni ze Śląskiem odbędzie się na bocznym stadionie kompletu piłkarskiego Pogoni Szczecin przy ulicy Twardowskiego. Ostatnie mecze w okresie późnojesiennym i wczesnowiosennym kobiecy zespół Pogoni występujący w Ekstralidze rozgrywał na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Kresowej. Teraz piłkarski wrócą na obiekty Pogoni gdzie w rundzie jesiennej rozegrały cztery pierwsze domowe mecze.

Zwycięstwo bądź remis Pogoni ze Śląskiem pozwoli jej awansować z siódmego na szóstą pozycję w lidze. Każdy punkt zdobyty przez wrocławianki umocni je natomiast na 4. pozycji w Ekstralidze kobiet. Po tym meczu oba zespoły będą miały kolejny weekend wolny przez przerwę reprezentacyjną. Kolejna kolejka ligi zaplanowana została na 15/16 kwietnia.