Pierwsze zgrupowanie CORE dla kobiet

Dwanaście sędzi szczebla centralnego wzięło udział w pierwszym zgrupowaniu sędziowskim CORE dla kobiet.


W poprzedni weekend 24-26 marca odbyło się w Pruszkowie na Mazowszu pierwsze zgrupowanie CORE dla sędzi-kobiet. Udział w szkoleniu wzięło dwanaście sędzi szczebla centralnego. Uczestniczkami zgrupowania były cztery sędzie główne oraz osiem sędzi specjalizujących się w pracy z chorągiewką jako sędzie asystentki.

Zgrupowanie CORE rozpoczęło się od piątkowych zajęć, które poprowadziła najlepsza polska sędzia asystentka - Paulina Baranowska. Sędzia ubiegłorocznego meczu finałowego Mistrzostw Europy oraz uczestniczka zbliżających się w tym roku Mistrzostw Świata omówiła przepisy w gry w zakresie pozycji spalonej.

Sobota była dniem zajęć praktycznych w ramach rozgrywek kobiecej II ligi oraz męskiej Centralnej Ligi Juniorów U17 i U15. Uczestniczki programu szkoleniowego poprowadziły w Warszawie następujące mecze w składach osobowych:
II liga kobiet: Praga Warszawa - Lech/UAM Poznań (Anna Koczar - Nicola Stokłosa, Katarzyna Liro)
CLJ U17: Polonia Warszawa - Korona Kielce (Julia Sierpowska - Sandra Sałata, Kinga Dąbska)
CLJ U17: Escola Varsovia - Resovia Rzeszów (Martyna Krygier - Anna Węsierska, Monika Słowikowska)
CLJ U15: Polonia Warszawa - Jagiellonia Białystok (Marta Majszczyk - Gabriela Zabawa, Anna Banasiak)

Po meczach pracę sędzi omówili instruktorzy i obserwatorzy: Emilia Wnuk, Leszek Saks, Tomasz Wojno, Dariusz Kozieł i Tomasz Radkiewicz. Z kolei Grzegorz Krzoska, który jest trenerem przygotowania motorycznego sędziów FIFA przeprowadził w niedzielę trening z sędziami, które w przyszłości mogą zaliczać się do krajowego i europejskiego topu kobiecego arbitrażu.

Drugie zgrupowanie programu CORE odbędzie się jesienią.