Zaległe punkty dla Pogoni Szczecin (foto)

W zaległym meczu Ekstraligi kobiet Pogoń Szczecin wygrała u siebie ze Śląskiem Wrocław 1:0 po golu Roksany Ratajczyk.

Ekstraliga kobiet, 01.04.2023 r.
Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 1:0
Ratajczyk

Sędzia: Ewa Augustyn (Pomorski ZPN)

Pogoń: Radkiewicz - Brzozowska, Shahbazyan (77 Michalczyk), Dyguś, Szymaszek, Łaniewska, Kuśmierczyk (64 Brodzik), Ratajczyk, Zdunek (89 Szcześniak), Giętkowska (77 Garbowska), Oleszkiewicz (89 Rybińska)

Śląsk: Bocian - K.Ostrowska, Korda, Maskiewicz (76 Żurek), Kulig, Krzyżanowska (46 Lewicka), Wróblewska, Sitarz (89 Klimczak), Marcelina Buś (71 Związek), Czudecka (71 Flis), Białoszewska

Podczas reprezentacyjnej przerwy w rozgrywkach Ekstraligi kobiet odbył się zaległy mecz 11. kolejki pomiędzy Pogonią Szczecin a Śląskiem Wrocław. Spotkanie pierwotnie miało się odbyć jesienią jako ostatnia seria gier w 2022 roku, lecz ze względu na nagłe i intensywne opady śniegu w Szczecinie mecz musiał zostać przełożony na inny termin.

Jedyny gol padł w 28. minucie. Wówczas to Natalia Oleszkiewicz doskonałym podaniem obsłużyła Roksanę Ratajczyk. Napastniczka Pogoni na raty pokonała bramkarkę Śląska dając swojemu zespołowi prowadzenie. Oba zespoły miały jeszcze sytuacje, aby zmienić wynik meczu, lecz kibice więcej bramek nie zobaczyli. Tego dnia lepiej dysponowanym zespołem była Pogoń.

Dla obu zespołów następny weekend, na który przypadają Święta Wielkanocne będzie wolny. Liga wznowiona zostanie w weekend 15/16 kwietnia.