Pogoń wygrywa i awansuje w tabeli (foto)

Szczecinianki szybko poskromiły AP Orlen Gdańsk. Dzięki zwycięstwu awansowały na piąte miejsce w tabeli Ekstraligi.

Ekstraliga kobiet, 15.04.2023 r.
Pogoń Szczecin - AP Orlen Gdańsk 3:0
Oleszkiewicz, Łaniewska, samobójcza

Sędzia: Monika Mularczyk (Łódzki ZPN)

Pogoń: Radkiewicz - Shahbazyan, Dyguś, Brzozowska (85 Bielecka), Łaniewska (85 Michalczyk), Szymaszek, Brodzik (70 Kuśmierczyk), Ratajczyk, Zdunek (81 Radochońska), Giętkowska (70 Szcześniak), Oleszkiewicz

AP Orlen: Michlewicz - Sirant (61 Skrzypczyk), Sanford, Szewczuk, Piórkowska, Dymińska (61 Łepska), Tarnawska (46 Zimecka), Formela (46 Kołodziejek), Słowińska, Grzywińska (46 Chaika), Włodarczyk

W 17. kolejce Ekstraligi kobiet piłkarki Pogoni Szczecin pokonały u siebie AP Orlen Gdańsk 3:0 rewanżując się tym samym za jesienną porażkę w Gdańsku 2:3. Szczecinianki oprócz zwycięstwa cieszy także, fakt, że awansowały one na 5. miejsce w ligowej tabeli.

Pogoń mecz rozpoczęła znakomicie. Już w drugiej minucie strzelała Emilia Zdunek. Jej strzał obroniła bramkarka Marta Michlewicz, lecz nie zdołała złapać futbolówki. Do piłki doskoczyła jednak Roksana Ratajczyk i dośrodkowała piłkę w pole bramkowe. Tam cennym strzałem głową wynik spotkania otworzyła Natalia Oleszkiewicz.

Kibicom zgromadzonym na bocznym stadionie Pogoni Szczecin mecz mógł się podobać. Był dynamiczny, oba zespoły walczyły i starały się stwarzać sytuacje do zmiany wyniku. W 23. minucie po asyście Zdunek wynik podwyższyła Karolina Łaniewska. Co ciekawe był to dla niej drugi gol w sezonie i drugi strzelony Orlenowi Gdańsk.

Szybko strzelony gol na początku meczu przez Oleszkiewicz przechylił szale zwycięstwa na korzyść gospodyń, a gol na 3:0, który padł już po rozpoczęciu drugiej połowy zadecydował o finalnym zwycięstwie. W 47. minucie po rzucie rożnym padł gol samobójczy bo główce Klaudii Dymińskiej, choć tu niektórzy trafienie przypisują Weronice Szymaszek.