Trzybramkowe zwycięstwo TS ROW (foto)

Dziesiąty z rzędu mecz bez porażki. TS ROW Rybnik wygrał z Wandą 3:0 po dwóch golach Sobkowicz i trafieniu Stopki.

II liga, gr. południowa, 07.05.2023 r.
Wanda Kraków - TS ROW Rybnik 0:3
Sobkowicz x2, Stopka

Sędzia: Kinga Lachtara (Podkarpacki ZPN)

Wanda: Piechnik - Zaporowska, Kasperek, Ferenc, Stachurska (80 Trojan), Fiałek, Almeida, Kozicka (65 Kemfe), Dudek (65 Mucha), Kaczmarek (80 Dąbrowska), Palkiewicz (80 Bętkowska)

TS ROW: Latuszek - Botor (78 Nowosielska), Franzante, Guzik (64 Drożdż), Stopka, Krzyżok, Jaszyk, Pluta, Zdechovanova (78 Jasińska), Łuczak, Sobkowicz

W najlepsze trwa walka o awans do I ligi kobiet z południowej grupy II ligi. Po 19. kolejce pozycje lidera stracił Respekt Myślenice, który przegrał z rezerwami AZS UJ Kraków 3:4. Pozycję lidera objął Ślęza Wrocław po zwycięstwie 7:1 nad Unią Lublin. W grze o awans liczy się również TS ROW Rybnik, który po wygraniu z Wandą Kraków 3:0 jest obecnie wiceliderem ligi.

Mecz w Krakowie obfitował w wiele sytuacji bramkowych. Zdecydowanie większość z nich stworzyły sobie piłkarki TS ROW. Rybnik prowadzenie objął tuż przed przerwą po golu z ostrego kąta zdobytym przez Maję Stopkę. Po przerwie ładnego gola zdobyła Agata Sobkowicz. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sobkowicz główkowała - piłka trafiła w ziemie, a następnie po odbiciu się od podłoża przekroczyła linie bramkowe tuż pod poprzeczką. Sobkowicz była także autorką trzeciego gola w meczu.

Do końca sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki. W grze o awans liczy się Wrocław (47 punktów), Rybnik (47 punktów) i Myślenice (46 punktów). Podczas nadchodzącej kolejki dojdzie do starcia między Rybnikiem a Myślenicami.