Lech Poznań awansował do I ligi kobiet

Kolejny awans kobiecej sekcji Lecha Poznań. Teraz do pierwszej ligi ale już pewnie myślą o grze jeszcze wyżej.

Po zwycięstwie nad Nowym Świtem Górzno 2:1 awans do I ligi kobiet zapewnił sobie Lech/UAM Poznań jako mistrz północnej grupy drugiej ligi kobiet. Poznanianki prowadzone przez trenerkę Alicję Zając awans uzyskały dzięki wygranej nad wiceliderem na dwie kolejki przed końcem sezonu.

Dla Lecha jest to jego kolejny awans. W 2021 roku AZS UAM Poznań wygrał wojewódzką IV ligę kobiet i połączył się z Lechem Poznań. Następnie piłkarki wygrały III ligę, a teraz pewnie wygrały II ligę wchodząc na zaplecze kobiecej Ekstraligi. Niewątpliwe, że poznański klub niedługo będzie chciał uzyskać także historyczny awans do Ekstraligi. Pytanie tylko, czy też to stanie się za rok, czy nieco później.

W meczu, po którym Lech/UAM Poznań świętował awans zagrały Anna Laskowska w bramce oraz w polu Urszula Buczak, Zuzanna Sawicka, Aleksandra Betka,Paula Fronczak, Zofia Rosińska, Zofia Porada, Klaudia Wojtkowiak, Julia Przybył, Martyna Nowaczyk, Martyna Lechna. Z ławki weszły natomiast Dominika Drzewiecka, Dominika Kubka, Patrycja Kwiatkowska i Łucja Teofilewska. Gole zdobyły Fronczak i Kwiatkowska.

Do końca sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki. Lech/UAM zagra na wyjeździe z WAP Włocławek oraz u siebie z rezerwami Medyka Konin. Walka o awans toczy się jeszcze w południowej grupie II ligi kobiet. Tam największe szansę na promocję ma Ślęza Wrocław albo TS ROW Rybnik. I liga kobiet w której zagra w nowym sezonie Lech jest ligą ogólnopolską - bez podziału na grupy, lecz pod względem hierarchii jest drugim poziomem rozgrywkowym, zapleczem Ekstraligi kobiet.