Porażka na początek EURO U17

Szybko stracone dwie bramki. Czerwona kartka dla rywalek i niewykorzystany rzut karny. Polki uległy Anglii.

Mistrzostwa Europy U17, 14.05.2023
Anglia - Polska 2:1
Agyemang x2 - Kuprowska

Sędzia: Kristina Georgieva (Bułgaria)
Czerwona kartka: Ward (35. minuta, wykluczenie)

Anglia: Poor - Bose (63 Harwood), Reid, Shaw, Ward,Dennis (64 Newell), Harbert, Potter (90 Deering), Brown, Baker (90 Fisher), Agyemang (63 Round)

Polska: Urbańczyk - Cyraniak, Kiełczewska, Piekarska (46 Witkowska), Guzik (60 Kuprowska), Szymczak, Półrolniczak (46 Witek), Araśniewicz, Sikora, Jagodzińska (46 Gutowska), Grzywińska (75 Wyrwas)

W pierwszym meczu turnieju finałowego Mistrzostw Europy U17 rozgrywanego w Estonii nasza reprezentacja przegrała z Anglią 1:2. Na boisku w miejscowości Võru szczególnie dużo działo się w pierwszej połowie.

Anglia losy meczu na swoją korzyść przechyliła bardzo szybko. W 4. minucie Michelle Agyemang otworzyła wynik spotkania, a w 22. minucie ta sama zawodniczka podwyższyła na 2:0. Nadzieja dla Polek wróciła w 35. minucie, kiedy to Weronika Araśniewicz została sfaulowana w polu karnym. Sędzia podyktowała rzut karny, a jedna z rywalek ujrzała czerwoną kartkę przez co Anglia przez większość meczu grała później w dziesiątkę. Niestety jedenastkę wykonywaną przez Magdalenę Półrolniczak wybroniła bramkarka, tak samo, jak wybroniła także dobitkę Zuzanny Grzywińskiej. W drugiej z ośmiu minut doliczonego czasu gry gola kontaktowego zdobyła Wiktoria Kuprowska.

W drugim meczu naszej grupy Francja pokonała Szwecję 3:0. Następny mecz kadra selekcjonera Marcina Kasprowicza zagra właśnie z Francją - w środę. Z grupy do półfinałów wyjdą dwa zespoły.