Bez wyjścia z grupy na ME w Estonii

Porażka z Francją przekreśliła szanse Polek na wyjście z grupy na mistrzostwach Europy U17 odbywających się w Estonii.

Mistrzostwa Europy U17, 17.05.2023
Francja - Polska 3:0
Joseph, Traoré, Mendy

Sędzia: Ana Maria Terteleac (Rumunia)

Francja:
Fernandes - Delcroix (46 Job), Sangaré, Delaby, Mulot, Rambaud (59 Traoré), Mendy, Bilombi (46 Swierot), Effa Effa, Mendy (88 Graziani), Joseph (59 Ben Khaled)

Polska: Woźniak - Szkwarek, Kiełczewska, Cyraniak, Lewicka (67 Sikora), Półrolniczak (87 Witkowska), Dubiel (67 Witek), Araśniewicz, Guzik (67 Kuprowska), Gutowska (46 Wyrwas), Grzywińska

Aż pięć zmian w wyjściowym składzie przeprowadził trener Marcin Kasprowicz w porównaniu do wcześniejszego meczu z Anglią przegranego 1:2 Niestety zmiany w składzie nie pomogły w osiągnieciu dobrego rezultatu w meczu z Francją. Polki przegrały z Francuzkami 0:3 w drugim meczu trwających Mistrzostw Europy U17 w Estonii.

Druga kolejka fazy grupowej przekreśliła szansę biało-czerwonych na wyjście z grupy do półfinałów. Awans z naszej grupy wywalczyła Francja i Anglia. Z drugiej grupy pewne awansu są Hiszpanki, a walka o ostatnie miejsce w półfinałach rozegra się między Szwajcarią a Niemkami.

Polkom w turnieju pozostał jeszcze jeden mecz. W sobotę w miejscowości Tartu zagrają ze Szwecją, a następnie wrócą do kraju.