Ślęza Wrocław awansowała do I ligi

Drugi awans z rzędu. Ślęza Wrocław zagra w I lidze kobiet. O awans rywalizowała do samego końca z TS ROW Rybnik.

II liga, gr. południowa, 27.05.2023 r.
Ślęza Wrocław - Rolnik Głogówek 6:0
Gogacz x2, Larska, Szewczyk, Góra, Podkowa

Sędzia: Anna Kalita-Malasiewicz (Opolski ZPN)

Ślęza:
Raduj - Szewczyk (76 Domaszewicz), Podkowa, Krawczyk, Góra (76 Gogacz), Gruchała, Larska (76 Piętoń), Gaber (67 Janik), Tyza, Olbińska, Brzozowska (67 Gąsiorek)

Rolnik:
Giercuszkiewicz - Kuczek, Leszczyńska, Sobkowicz, Da Costa, Puzio, Gogolin, Juchno, Benroth (46 Globisz), Poremba (88 Waliczek), Wrzeciono

We Wrocławiu kobiecy Śląsk? Już nie tylko. W hierarchii piłkarstwa kobiecego w górę coraz bardziej pnie się Ślęza Wrocław. Ambitne zawodniczki Ślęzy prowadzone przez trenera Arkadiusza Domaszewicza właśnie wywalczyły awans do I ligi kobiet, czyli na zaplecze Ekstraligi. Tak wysoko jeszcze nigdy nie grały.

W południowej grupie II ligi kobiet walka o jedyne miejsce premiowane awansem trwała do samego końca. Podczas ostatniej kolejki Ślęza Wrocław wygrała u siebie z Rolnikiem Głogówek 6:0 i po końcowym gwizdku mogła świętować swój historyczny awans na pierwszoligowe boiska. To drugi z rzędu awans Ślęzy. Rok temu świętowała awans do z III do II ligi.

Głównym rywalem wrocławianek w grze o awans był TS ROW Rybnik. Przez cały sezon zarówno Ślęza, jak i ROW zdobyli po 56 punktów. Wyższe miejsce w tabeli zajął jednak Wrocław dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich. Dość blisko awansu był także Respekt Myślenice, ale finalnie zdobył o cztery punkty mniej niż Wrocław i Rybnik.

Kobieca piłka we Wrocławiu przeżywa dobry okres. Przypomnijmy, że w Ekstralidze zespołem z górnej części tabeli ligi jest Śląsk Wrocław. Teraz Ślęza awansowała do I ligi. Na wysokim poziomie stoi również piłka młodzieżowa w stolicy Dolnego Śląska. Zarówno Ślęza, jak i Śląsk ma swoje zespoły w CLJ U17 i CLJ U15.