Mistrzostwo Europy U17 dla Francji

Francja po zwycięstwie nad Hiszpanią została Mistrzem Europy U17. Reprezentacja Polski zakończyła EURO na fazie grupowej.

Od 14 do 27 maja w Estonii rozegrane zostały Mistrzostwa Europy U17. Osiem zespołów walczyło o miano mistrzyń starego kontynentu. W tym gronie była także reprezentacja Polski, która po pięciu latach ponownie zakwalifikowała się do grona finalistów młodzieżowego EURO.

Polska pod wodzą selekcjonera Marcina Kasprowicza swój udział w mistrzostwach zakończyła na fazie grupowej. Biało-czerwone przegrały pierwsze dwa mecze ulegając Anglii 1:2 i Francji 0:3, przez co straciły szansę na wejście do strefy medalowej. W ostatnim meczu turnieju Polki rozbiły Szwecję 6:0.

Mistrzostwa Europy U17 wygrała Francja, która w meczu finałowym w Tallinie pokonała Hiszpanię 3:2. Dla Francji to ich pierwszy złoty medal w turnieju ME U17. O pewnego rodzaju pechu może mówić Hiszpania, która przegrała drugi finał z rzędu.

Dla reprezentacji Polski siedemnastek był to trzeci udział w finałach ME. W 2013 roku biało-czerwone zdobyły pamiętne mistrzostwo Europy w Szwajcarii mając wówczas w składzie m.in. Ewę Pajor, Ewelinę Kamczyk czy Paulinę Dudek, a w 2018 roku na Litwie kadra prowadzona przez Ninę Patalon nie zdołały wyjść z grupy.

ME U17 odbywają się co roku. Następne odbędą się w 2024 roku w Szwecji. Eliminacje do nich rozpoczną się najbliższej jesieni.