Spadek Sportisu KKP Bydgoszcz z Ekstraligi

Sportis KKP Bydgoszcz opuszcza Ekstraligę. Spod topora uciekł Medyk Konin dzięki wygranej HydroTrucka Radom.

Ekstraliga kobiet, 28.05.2023 r.
HydroTruck Radom - Sportis KKP Bydgoszcz 1:0
Chmura

Sędzia: Agnieszka Olesiak (Małopolski ZPN)

HydroTruck: Macała - Rosińska (65 Mućka), Barczak, Komanda (46 Zielińska), Jezioro (70 Sobczak), Majewska, Malesa, Żabicka (90 Płóciennik), Chmura, Bieryło, Orłowska (65 Tkaczyk)

Sportis: Kierul - Helinska, Andrzejewska, Kujawska, Sobierajska, Stasiak, Bujak, Oleksiak (46 Świątek), Glinka, Wyrwas, Majda

W ostatniej kolejce sezonu Ekstraligi kobiet pewny już wcześniej spadku z ligi HydroTruck Radom dość niespodziewanie pokonał walczący o utrzymanie Sportis KKP Bydgoszcz 1:0 po golu Amelii Chmury w 78. minucie spotkania. Taki wynik oznacza że Bydgoszcz tak samo, jak Radom opuszcza najwyższą klasę rozgrywkową futbolu kobiecego w Polsce.

Zespół z Bydgoszczy, aby utrzymać się w Ekstralidze musiał wygrać w Radomiu a dodatkowo liczyć na zwycięstwo GKS Katowice w Koninie nad Medykiem, gdyż to właśnie koniński Medyk był w końcówce sezonu głównym rywalem bydgoszczanek w grze o zachowanie ligowego bytu. Medyk przegrał, lecz Bydgoszcz też przegrała i przez swoją porażkę nie zdołała wyprzedzić Medyka w tabeli podczas ostatniej kolejki.

Podczas 22. kolejek Sportis wygrał 3 mecze, 4 zremisował i 15 przegrał. Jesienią trenerem zespołu był Adam Góral, a zimą nowym szkoleniowcem został Maciej Gościniak. Dla Kobiecego Klubu Piłkarskiego z Bydgoszczy jest to jego drugi spadek z elity w jego historii. W 2016 roku KKP po pięciu latach spadło z Ekstraligi. Teraz opuszcza ją po czterech sezonach.