Młoda reprezentantka powiedziała dość

Zofia Buszewska odchodzi z Czarnych. Reprezentantka Polski poinformowała o zakończeniu swojej kariery piłkarskiej.


Zgodnie ze swoją klubową tradycją Czarni Sosnowiec podczas ostatniej kolejki sezonu pożegnali zawodniczki, co do których jest pewność, że odchodzą z zespołu. W tym roku pożegnano sześć piłkarek. Niektóre z nich były ważnymi ogniwami Czarnych, które ten sezon zakończyły na siódmej pozycji w Ekstralidze kobiet.

Z Czarnymi rozstają się Dorota Hałatek, która w Sosnowcu grała przez 6 sezonów. Odchodzą także Dżesika Jaszek - 5 sezonów w Czarnych, Wiktoria Kuciewicz - 4 sezony, Zofia Buszewska i Nadja Stanović - po 2 sezony oraz Białorusinka Hanna Sas, która w Sosnowcu spędziła tylko ostatni sezon.

Swoje plany na przyszłość zdradziła już Zofia Buszewska. 21-letnia reprezentantka Polski i jedna z wyróżniających się zawodniczek Ekstraligi postanowiła zakończyć zawodową karierę piłkarską. Bez wątpienia biorąc pod uwagę umiejętności, a przede wszystkim wiek Buszewskiej jest to dość zaskakująca decyzja.

Wiosną na boiskach Ekstraligi zdobyła siedem bramek i była najskuteczniejsza w swoim zespole. Grała w obronie, choć ostatnio dała się także poznać jako dość uniwersalna zawodniczka. Karierę kończy jako aktualna reprezentantka Polski mająca na swoim koncie 20 występów w seniorskiej kadrze narodowej.

Zofia Buszewska jest wychowanką Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Piłkarskie skrzydła rozwinęła w zespołach młodzieżowych Medyka Konin. W 2018 przeszła do GKS Katowice w barwach którego zadebiutowała w Ekstralidze. Ostatnie dwa sezony spędziła w Czarnych. Na szczeblu Ekstraligi rozegrała 85 spotkań w których zdobyła 19 goli.