Wiadomości

Ukraina lepsza w teście przed Igrzyskami

Reprezentacja beach soccera przegrała oba starcia w ramach towarzyskiego dwumeczu z Ukrainą przed European Games.


W weekend na Stadionie Letnim w Gdańsku-Brzeźnie rozegrany został towarzyski dwumecz Polska - Ukraina. Dla obu zespołów był to generalny sprawdzian przed udziałem w Igrzyskach Europejskich w których rywalizacja w beach soccerze toczyć będzie się w dniach 27 czerwca - 1 lipca w Tarnowie.

Pierwsze starcie z wyżej notowanym w rankingach rywalem Polki przegrały w sobotę 0:3. Dzień później Ukraina również wygrała, lecz już w mniejszym rozmiarze było 2:3. Gole dla biało-czerwonych zdobyły Magdalena Sobal i Federica Dall'ara.

Dla kadry prowadzonej przez selekcjonera Mateusza Srokę był to ostatni element przygotowań do European Games. Polki w Tarnowie zaczną rywalizację od starć z Czechami i Portugalią w grupie. Drugą grupę stanowi Ukraina, Hiszpania i Włochy. Ukrainki po dwumeczu w Gdańsku udały się jeszcze do Portugalii na drugi test mecz przed Igrzyskami.

Dwumecz z kobiet Ukrainą odbył w podczas beachsoccerowego weekendu w Gdańsku. Oprócz meczów reprezentacji kobiet rywalizowała także męska kadra w dwumeczu z Litwą. Ponadto odbył się pożegnalny benefis Bogusława Saganowskiego, ikony polskiego beach soccera i trenera FC10 Zgierz, mistrzyń Polski w plażowej piłce.

I mecz - 03.06.2023
Polska - Ukraina 0:3
Klipachenko x2, Vyapasnyak

I mecz - 04.06.2023
Polska - Ukraina 2:3
Sobal, Dall'ara - Davydenko, Dekhtyar, Kostiuk

reprezentacja Polski
Federica Dall'ara (Sparta Daleszyce)
Paulina Bednarska (FC10 Zgierz)
Dominika Dewicka (FC10 Zgierz)
Kamila Komisarczyk (FC10 Zgierz)
Dagmara Suskiewicz (FC10 Zgierz)
Katarzyna Gozdek (Red Devils Chojnice)
Adriana Banaszkiewicz (Pogoń Tczew)
Katarzyna Nowak (Pogoń Tczew)
Magdalena Sobal (Pogoń Tczew)
Kornelia Okoniewska (Pogoń Tczew)
Wiktoria Słowy (Red Devils Chojnice)
Dagmara Świt (Red Devils Chojnice)