Ewelina Kamczyk z nowym trzyletnim kontraktem

Klub nie zmienia Ewelina Kamczyk. Pięciokrotna królowa strzelczyń Ekstraligi z lat 2017-2021 ma za sobą swój drugi sezon w lidze francuskiej gdzie występuje w barwach Fleury 91. Właśnie do informacji podano, że Kamczyk przedłużyła swój kontrakt z Fleury o kolejne trzy sezony do połowy 2026 roku.

Od momentu przejścia z Górnika Łęczna do Fleury 91 nasza reprezentantka nie opuściła żadnego meczu ligi francuskiej. Grała w każdej z 22. kolejek ostatniego, jak i poprzedniego sezonu. W zakończonym przez paroma dniami sezonie zdobyła 8 bramek, a jej zespół w którym gra wspólnie z Dominiką Grabowską zakończył rozgrywki na wysokim 4. miejscu za plecami Paris FC, Paris Saint-Germain oraz mistrza kraju - Olympique Lyon.

27-letnia Ewelina Kamczyk jest wychowanką LKS Krzyżanowice. Jej przygoda z piłką kobiecą rozpoczęła się w Czarnych Gorzyce. W 2013 roku zadebiutowała w Ekstralidze jako zawodniczka Unii Racibórz. Później grała w Medyku Konin, a od sezonu 2015/2016 do połowy 2021 roku była futbolistką Górnika Łęczna. Z Unią, Medykiem i Górnikiem zdobyła łącznie sześć mistrzostw Polski.