Po juniorach do Ekstraligi. Nowy trener Pogoni

Piotr Łęczyński został nowym trenerem piłkarek Pogoni Szczecin. Wcześniej z funkcji zrezygnował trener Robert Dymkowski.


Nowego trenera ma Pogoń Szczecin. Ostatnio po roku pracy z piłkarkami ze stolicy Pomorza Zachodniego zrezygnował Robert Dymkowski, który swoją decyzję o odejściu podjął ze względów zdrowotnych. Z drużyną po 1,5 roku pożegnał się także drugi trener Maciej Wyganowski, który przeszedł do męskiego trzecioligowego zespołu Vinety Wolin gdzie dołączył do sztabu szkoleniowego.

Piąty zespół Ekstraligi minionego sezonu objął Piotr Łęczyński. To postać wywodząca się z Akademii Pogoni Szczecin z którą był związany od 2012 roku do kwietnia 2023 roku. Teraz wraca do klubu obejmując najmłodszą drużynę w strukturach Pogoni - sekcje kobiecą. 38-letni szkoleniowiec dotychczas prowadził drużyny młodzieżowe Dumy Pomorza.

Największym sukcesem Łęczyńskiego było zdobycie Mistrzostwa Polski w Centralnej Lidze Juniorów w 2021 roku i gra w eliminacjach młodzieżowej Ligi Mistrzów. Wcześniej w 2018 roku wspólnie z Pogonią zdobył brązowy medal w rywalizacji trampkarzy starszych w Centralnej Lidze Juniorów U15.

Piotr Łęczyński jest w trakcie odbywania prestiżowego kursu trenerskiego UEFA PRO, który zakończy za parę miesięcy. Obecnie w Ekstralidze kobiet pracuje tylko dwóch szkoleniowców z najwyższą możliwą licencję trenerską PRO. Są to Marek Chojnacki z UKS SMS Łódź oraz Tomasz Borkowski z AP Orlenu Gdańsk.