Oliwia Malesa dołączyła do GKS Katowice

Do zespołu mistrzyń Polski z GKS Katowice dołączyła niespełna 20-letnia Oliwia Malesa. Ostatni sezon spędziła w zespole HydroTrucku Radom, który nie zdołał utrzymać się w Ekstralidze. Była podstawową zawodniczką swojego zespołu - zagrała we wszystkich ligowych meczach każdy z nich rozpoczynając w wyjściowym składzie. Zdobyła cztery bramki.

Oliwia Malesa jest wychowanką Mazowsza Grójec. Grała także w GOSiRach Piaseczno. Trzy lata w okresie 2019-2022 spędziła w UKS SMS Łódź. W barwach łódzkiego klubu wygrała Centralną Ligę Juniorek U17, zadebiutowała w Ekstralidze kobiet oraz jako zmienniczka miała wkład w zdobycie przez SMS mistrzostwa kraju wywalczonego na boiskach Ekstraligi w 2022 roku.

Do GKS Katowice oprócz Malesy dołączyły tego lata także 22-letnia Julia Włodarczyk i 24-letnia Klaudia Słowińska z AP Orlen Gdańsk, 25-letnia Aleksandra Nieciąg z AZS UJ Kraków, 22-letnia Natalia Kulig ze Śląska Wrocław, 27-letnia Dżesika Jaszek z Czarnych Sosnowiec oraz 22-letnia Karolina Bednarz z Resovii Rzeszów.