Zmiana szkoleniowca u starego pierwszoligowca

Łukasz Wojtala zastąpił po 5,5 roku Pawła Szurgocińskiego w Resovii Rzeszów. Dla Wojtali to jego trzeci klub w piłce kobiecej.


W środowisku polskiej piłki kobiecej mało kiedy zdarza się, aby trenerzy po zakończeniu pracy w jednym żeńskim zespole później pracowali z inną kobiecą drużyną. Są jednak pewne rzadko spotykane wyjątki. Jednym z nich jest szkoleniowiec Łukasz Wojtala, który właśnie rozpoczął pracę w swoim trzecim klubie piłki kobiecej na szczeblu centralnym.

Nowego trenera ma pierwszoligowa Resovia Rzeszów. Szósty zespół minionego sezonu objął 31-letni Łukasz Wojtala. Zastąpił on na tym stanowisku Pawła Szurocińskiego, który prowadził zespół z Podkarpacia nieprzerwanie od początku 2018 roku, czyli przez ostatnie 5 i pół roku.

Łukasz Wojtala z piłką kobiecą związany jest od 2016 roku. Najpierw pracował w Czarnych Sosnowiec jako asystent trenera w Ekstralidze. Następnie został pierwszym trenerem w TS ROW Rybnik z którym awansował z I ligi do Ekstraligi. W 2021 roku wrócił do Sosnowca będąc najpierw II trenerem, a później pierwszym trenerem Ekstraligi. Przez ostatni sezon prowadził juniorski zespół Czarnych U15.

Kobieca sekcja piłkarska Resovii to obecnie najlepszy żeński klub w województwie podkarpackim. Na poziomie I-ligi Resovia gra nieprzerwanie od 2015 roku i wśród obecnie grających zespołów na tym poziomie ma najdłuższy staż w lidze. Juniorki rzeszowskiego klubu rywalizują w Centralnej Lidze Juniorek młodszych i starszych.