Nasza sędzia na Mistrzostwach Świata

Paulina Baranowska bierze udział w Mundialu. To druga w historii Polka, która sędziuje w Mistrzostwach Świata.


Od 20 lipca w Australii i Nowej Zelandii rozgrywane są Mistrzostwa Świata kobiet w piłce nożnej. O najważniejszy tytuł w piłce nożnej grają 32 reprezentacje narodowe. Turniej, który wyłoni mistrzynie Świata potrwa do 20 sierpnia.

Choć w gronie uczestników finałów MŚ nie ma reprezentacji Polski to mamy komu kibicować. Jedną z sędzi, które poleciały na Mundial jest Paulina Baranowska, najlepsza polska sędzia asystentka i pierwsza w historii polskiego futbolu sędzia zawodowa żeńskiej płci. 

34-letnia Baranowska w grudniu zeszłego roku otrzymała prestiżowy bilet do Australii. Wcześniej w październiku brała udział w Mistrzostwach Świata U17 w Indiach oraz latem zeszłego roku w uczestniczyła w seniorskich Mistrzostwach Europy w Anglii.

Polska dwadzieścia lat czekała na swoją kolejną sędzię na Mundialu. Dotychczas jedyną Polką, która jako sędzia brała udział w seniorskim Mundialu była Katarzyna Wierzbowska. Było to w 2003 roku podczas mistrzostw świata w USA. Wierzbowska jako sędzia asystentka brała wówczas udział nawet w meczu finałowym co jest do dziś największym sukcesem polskiego arbitrażu kobiet.

Swój debiut na mistrzostwach nasza sędzia asystentka zaliczy w niedzielę 23 lipca podczas meczu Holandia - Portugalia, który rozpocznie się o godzinie 9:30 naszego czasu. Arbitrem główny meczu będzie Ukrainka Kateryna Monzul.

Paulina Baranowska reprezentuje Kolegium Sędziów Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Od 2019 roku jest sędzią międzynarodową. Od tego czasu jako sędzia asystentką sędziuje mecze męskiej Ekstraklasy.