Białoszewska w lidze hiszpańskiej

Niezwykle bramkostrzelna napastniczka wyjeżdża z Polski. Katarzyna Białoszewska zagra w Sporting Club de Huelva.


Nowy klub ma Katarzyna Białoszewska. Napastniczka, która w ostatnim sezonie strzelała bramki dla Śląska Wrocław w Ekstralidze kobiet przenosi się do Hiszpanii gdzie zagra w żeńskiej Primera División. Nowym klubem 29-letniej zawodniczki został Sporting Club de Huelva. Jest to klub z dołu tabeli ligi hiszpańskiej.

Można rzec, że to transfer dość nieoczekiwany, gdyż Białoszewska przechodząc rok temu do Śląska podpisała z nim dwuletni kontrakt. Teraz jednak odchodzi do znacznie mocniejszej ligi hiszpańskiej gdzie prym wiedzie FC Barcelona, triumfator Ligi Mistrzyń, a czołówce ligi grają takie marki jak Real Madryt, Levante czy Atletico Madrid.

Tylko przez rok Białoszewska grała w Śląsku Wrocław. Podczas minionego cyklu rozgrywek zdobyła 14 bramek i była najskuteczniejszą zawodniczką szóstego klubu Ekstraligi i jedną z bardziej bramkostrzelnych piłkarek ligi. To był jej drugi sezon na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce - wcześniej grała w niższych ligach.

Katarzyna Białoszewska to niezwykle bramkostrzelna napastniczka. Przez lata strzelała wiele bramek dla Naprzodu Sobolów grając w lidze wojewódzkiej i międzywojewódzkiej. Później w latach 2017-2022 stała się ikoną nieistniejącej już Tarnovii Tarnów z którą grała w I lidze oraz przez jeden sezon w Ekstralidze jako kapitan.

Jej nowy klub Sporting Club de Huelva ostatni sezon zakończył na 13. miejscu w szesnastozespołowej lidze hiszpańskiej. Piłkarką tego klubu jest Słowaczka Patrícia Hmírová znana z polskich boisk, a tego lata z klubem Andaluzji rozstała się Patrycja Balcerzak, która wróciła do Polski i zagra w zespole SMS Łódź.