Plus Arena Gdańsk dla piłkarek!

Połowę z domowych meczów Ekstraligi piłkarki AP Orlen Gdańsk zagrają na Plus Arenie Gdańsk, największym obiekcie Trójmiasta.


Dwa lata temu piłkarki GKS Katowice na stałe przeniosły się na główny katowicki stadion przy ulicy Bukowej. Rok temu TME SMS Łódź zaczął gościnie rozgrywać swoje mecze na obiektach Widzewa Łódź i ŁKS Łódź. Teraz do poprawy wizerunku Ekstraligi kobiet przyczyni się AP Orlen Gdańsk, który część meczów rozegra na najbardziej prestiżowym obiekcie w Trójmieście.

W sezonie 2023/2024 piłkarki AP Orlen Gdańsk rozegrają sześć meczów na Polsat Plus Arena Gdańsk gdzie swoje mecze rozgrywają piłkarze Lechii Gdańsk. To efekt umowy zawartej pomiędzy miastem Gdańsk, operatorem stadionu i Akademią Piłkarską. Po trzy mecze piłkarki rozegrają w każdej z rund - jesienią i wiosną. Spotkania z udziałem piłkarek nie będą imprezą masową przez co kibicom udostępnione zostanie tysiąc miejsc.

Pierwszy mecz na 40-tysięcznym obiekcie piłkarki Orlenu rozegrają na inauguracje swojego czwartego sezonu w Ekstralidze. W 1. kolejce podejmować będą wicemistrza Polski - Górnika Łęczna. Ten mecz zaplanowano na niedzielę 20 sierpnia. Na "Bursztynowym stadionie", który był jedną z aren EURO 2012 piłkarki AP Orlen na stałe otrzymają także swoją szatnię oraz będą korzystały ze stadionowej infrastruktury takiej jak np. siłownia.

AP Orlen Gdańsk nie ma swojego stadion. Gdańszczanki jak dotychczas swoje mecze rozgrywały na różnych obiektach - Stadionie Lekkoatletycznym przy ulicy Grunwaldzkiej, sztucznych nawierzchniach boisk AWFiS Gdańsk czy nawet w Sopocie, a także na starym stadionie Lechii przy ulicy Traugutta jeśli mecze były transmitowane w TVP Sport. Juniorki grają zaś przy Zespole Szkół Morskich w Nowym Porcie. W nadchodzącym sezonie obiektami zawodniczek Ekstraligi będzie nowy i stary stadion Lechii.