Padilla-Bidas piłkarką Bayernu Monachium

Natalia Padilla-Bidas przechodzi z ligi szwajcarskiej do Bayernu Monachium. Zanim zagra u mistrzyń trafi do FC Köln.


Duży awans w sportowej karierze zrobiła Natalia Padilla-Bidas. 21-letnia reprezentantka Polski grająca ostatnio w lidze szwajcarskiej przechodzi do niemieckiej Bundesligi. Jej nowym klubem został mistrz Niemiec - Bayern Monachium. Bramkostrzelna napastniczka podpisała z bawarskim klubem trzyletni kontrakt. Zanim jednak zadebiutuje w Bayernie najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu w 1.FC Koln.

Padilla-Bidas pochodzi z Hiszpanii gdzie się urodziła. Jej tata jest Hiszpanem natomiast mama Polką. Od paru lat gra w reprezentacji Polski. Zaczynała w kadrach młodzieżowych U17 i U19, po czym zadebiutowała w 2021 roku w reprezentacji seniorek. Na początku roku została jedną z trzech piłkarek nominowanych w plebiscycie tygodnika „Piłka Nożna" do tytułu Piłkarka Roku 2022.

Przez ostatnie 2,5 roku bramkostrzelna napastniczka grała w szwajcarskim klubie Servette FC z którym zdobyła mistrzostwo Szwajcarii (2021) oraz dwukrotnie wicemistrzostwo kraju (2022, 2023). Teraz pomimo ważnego kontraktu z Servette ściągnął ją do siebie Bayern Monachium, który w tym roku zdetronizował w lidze VfL Wolfsburg.

Najbliższy sezon nowa piłkarka Bayernu spędzi na wypożyczeniu i będzie grała w innym klubie niemieckiej Bundesligi - 1.FC Koln. Tym samym Padilla-Bidas podąży drogą między innymi Weroniki Zawistowskiej, która także po podpisaniu kontraktu z klubem z Monachium najpierw trafiła do Kolonii, a dopiero teraz weszła do szatni futbolowego potentata i oczekuje właśnie na swój debiut.

W 1.FC Köln oprócz Natalii Padilla-Bidas w sezonie 2023/2024 będą także grać Adriana Achcińska dla której będzie to jej trzeci sezon w Kolonii oraz Martyna Wiankowska, która tego lata przeniosła się do tego klubu z Turbine Poczdam.