Szymczak bramkarką Feyenoordu Rotterdam

Kolejną piłkarką, która opuszczą Ekstraligę jest Oliwia Szymczak z Medyka Konin. Bramkarka zagra w lidze holenderskiej.

W nowym sezonie trudno będzie znaleźć zachodnią ligę w której Polska nie będzie miała swojej przedstawicielki. Na dość nietypowy kierunek transferowy zdecydowała się Oliwia Szymczak. Jej nowym klubem został Feyenoord Rotterdam, średniak ligi holenderskiej.

Dwudziestoletnia Szymczak z konińskim Medykiem była związana od 2016 roku. Wcześniej występowała w zespołach dziecięcych w MLKS Czarni Dobrzyca gdzie rozpoczynała swoją przygodę z piłką. Jesienią 2020 roku zadebiutowała w Ekstralidze i niemalże od razu stała się podstawową bramkarką swojego zespołu.

Podczas gry w Medyku Konin występowała w młodzieżowej reprezentacji Polski U17 i U19. Była powołana na czerwcowy mecz reprezentacji Polski U23 z Wietnamem. Szymczak jest w ścisłym gronie bramkarek przymierzanych do gry w seniorskiej reprezentacji Polski.

Jej nowy klub Feyenoord Rotterdam ostatni sezon zakończył na 7. miejscu w 11-zespołowej Eredivisie. Mistrzem Holandii jest Ajax Amsterdam, a wicemistrzem FC Twente, które zagrają w zbliżającej się edycji Ligi Mistrzyń.

W przeszłości w Holandii grała inna z reprezentacyjnych bramkarek. Daria Antończyk w sezonie 2013/2014 miała swój epizod Ajaxie z którym zajęła 3. miejsce w transgranicznej lidze holendersko-belgijskiej oraz wywalczyła Puchar Holandii.