Konat zagra z Białoszewską w Hiszpanii

Katarzyna Konat tak samo jak Katarzyna Białoszewska została piłkarką hiszpańskiego klubu Sporting Club de Huelva.


Zgodnie z zapowiedziami Katarzyna Konat swoją najbliższą karierę piłkarską będzie kontynuować za granicą. Defensywnie usposobiona reprezentantka Polski, która grała ostatnio w zespole medalisty z Łodzi wyjeżdża do Hiszpanii. Jej nowym klubem został Sporting Club de Huelva grający w żeńskiej Primera División. Konat to jedna ze złotych medalistek, które w 2013 roku razem z reprezentacją Polski U17 zdobyła pamiętne Mistrzostwo Europy.

Parę dni temu piłkarką Sporting Club de Huelva została ogłoszona także Katarzyna Białoszewska, która przeszła ze Śląska Wrocław do ligi hiszpańskiej. Z kolei w zeszłym sezonie w klubie z Andaluzji grała Patrycja Balcerzak, która teraz wróciła do Polski i wzmocniła UKS SMS Łódź. W Huelva gra Słowaczka Patrícia Hmírová znana z wieloletniej gry na polskich boiskach.

Już rok temu Konat zaczęła grać za granicą. Wówczas opuściła Łódź i trafiła do włoskiego ASD Calcio Pomigliano Femminile w Serie A, które od razu była podstawową zawodniczką. Przez kontuzję zimą rozwiązała jednak swój kontrakt z włoskiem klubem i wróciła do Polski ponownie grając wiosną w TME SMS Łódź. Z łódzkim klubem w tym sezonie zdobyła brązowy medal Ekstraligi oraz Puchar Polski.

27-letnia Katarzyna Konat jest wychowanką Medyka Konin. Na szczeblu Ekstraligi kobiet zadebiutowała jako szesnastolatka w 2012 roku. Od tego czasu w Ekstralidze rozegrała łącznie 161 spotkań w barwach trzech klubów - Medyka Konin, AZS PWSZ Wałbrzych oraz TME SMS Łódź. Dwa razy z Medykiem zdobyła mistrzostwo Polski w Ekstralidze - 2014 i 2015 roku, a w 2022 złoto walczyła z Łodzią.

Sezon 2023/2024 w lidze hiszpańskiej rozpocznie się 10 września. Sporting Club de Huelva poprzedni sezon zakończył na 13. miejscu w 16-zespołowej lidze. Mistrzem Hiszpanii od trzech lat jest FC Barcelona.