Saganowski trenerem kadry Pomorza

Ikona beach soccera została trenerem żeńskiej kadry Pomorza. Dla Bogusława Saganowskiego to nowa rola w piłce.

W sezonie 2023/2024 funkcję trenera kadr wojewódzkich dziewcząt w Pomorskim Związku Piłki Nożnej będzie sprawował Bogusław Saganowski. Objął on kadrę U15, która będzie rywalizowała w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz jednocześnie będzie sprawował funkcję trenera w selekcyjnej kadrze U13.

46-letni Bogusław Saganowski to człowiek legenda polskiego beach soccera, czyli plażowej odmiany piłki nożnej. Przez wiele lat był podporą reprezentacji Polski i największą gwiazdą w historii polskiego beach soccera. W tym roku zakończył swoją zawodniczą karierę. Teraz skupia się już na pracy trenerskiej i dochodzą mu nowe role.

Od 2020 roku Saganowski jest związany z futbolem kobiecym. Najpierw został trenerem beach soccerowego zespołu Red Devils Ladies Chojnice, a od dwóch sezonów opiekuje się FC10 Ladies Zgierz z którym rok temu zdobył mistrzostwo Polski kobiet. Jest także członkiem sztabu męskiej reprezentacji Polski na piasku.

Objęcie żeńskiej kadry Pomorskiego ZPN będzie dla niego nieco nową rolą w trenerskiej karierze. Asystentkami Saganowskiego w kadrze będą Aneta Plotzka - była zawodniczka AP Orlenu Gdański i Sztormu AWFiS Gdańsk oraz Izabela Pawłowska znana między innymi z występów w futsalowym zespole AZS UG Gdańsk. Obie w kadrze pracowały także w zeszłym sezonie, kiedy pierwszą trenerką była Patrycja Salwa.

W ostatnim sezonie Pomorze pierwszy raz od 2013 roku nie zdołało zakwalifikować się do najlepszej ósemki kadr wojewódzkich i zagrać w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży będącej mistrzostwa Polski kadr wojewódzkich U15.