Startują Mistrzostwa Polski w Beach Soccera

Od czwartku do soboty w Gdańsku rozgrywane będą Mistrzostwa Polski w plażowej piłce nożnej. FC10 Ladies Zgierz broni złota.


We czwartek na plaży w Gdańsku-Brzeźnie rozpoczną się XVII Mistrzostwa Polski kobiet w plażowej piłce nożnej (Beach Soccer). O miano najlepszej plażowej drużyny w Polsce rywalizować będzie osiem drużyn.

Rozgrywki kobiecego beach soccera od tego sezonu mają nieco nową formułę. Turniej finałowy mistrzostw Polski poprzedza już nie tylko turniej o Puchar Polski jak to było dotychczas lecz także turniej eliminacyjny. W czerwcu obył się turniej o Puchar Polski, który zdobyła Pogoń Tczew. Spośród 14 startujących drużyn dwanaście zakwalifikowało się do lipcowego turnieju eliminacyjnego MP lecz finalnie przystąpiło do niego dziesięć ekip. Z tej dziesiątki osiem najlepszych zespołów uzyskało przepustkę do gry o mistrzostwo Polski.

W tym roku o mistrzostwo kraju powalczą Czarni Rząśnia, Pogoń Tczew, FC10 Ladies Zgierz, Wierzbowianka Wierzbno, Red Devils Ladies Chojnice, Zamłynie Radom, Zdrowie Garwolin oraz Sparta Daleszyce. Mistrzowskiego tytułu zdobytego rok temu będzie bronić FC10 Zgierz prowadzony przez trenera Bogusława Saganowskiego. Będą to pierwsze od 2016 roku mistrzostwa bez udziału Grembacha Łódź. Mistrz Polski z lat 2017-2021 w tym roku zakończył swoją działalność a jego zawodniczki rozeszły się po innych zespołach.

Kobiece mistrzostwa Beach Soccera potrwają trzy dni. Mecze będą rozgrywane razem z meczami męskimi na dwóch boiskach utworzonych na Stadionie Letnim przy molo w Brzeźnie. Finał przewidziano na godzinę 15:00 w niedzielę.